« Powrót do artykułu

Zasady rozliczania kryptowalut w 2020 roku

W orzecznictwie sądów administracyjnych kryptowalutę uważa się za prawo majątkowe, co ma fundamentalne znaczenie dla zakwalifikowania transakcji obrotu kryptowalutami jako umowy sprzedaży i zamiany praw majątkowych, a co za tym idzie – opodatkowania transakcji podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Kryptowaluta

żródło: ShutterStock

Kryptowaluta

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Marcin(2020-01-14 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, trzymam swoje kryptowaluty na giełdzie BITBAY (bitcoin, eth). Jednak nie dokonywałem w 2019 sprzedaży, zakupu itd, trzymam tylko i wyłącznie swoje krypto waluty. Pytanie- czy spoczywa na mnie obowiązek opodatkowania tych środków? czy powstaje on tylko i wyłącznie wtedy jak dokonuje jakiś "ruchów"?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mike(2020-01-15 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    "Opodatkowaniu podlega zatem transakcja sprzedaży lub zamiany, a za datę rozpoznania przychodu uważamy datę uznania rachunku bankowego na giełdzie kryptowalut. Nie rozlicza się w chwili uzyskania przychodu różnic kursowych." "rachunek bankowy na giełdzie kryptowalut" ......co to za byt? wiarygodnosc całego artykułu jest znikoma po takim tescie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!