« Powrót do artykułu

Biała lista VAT już z sankcjami

Kto zapłaci za transakcję o wartości ponad 15 tys. zł na rachunek kontrahenta niewidniejący w elektronicznym wykazie czynnych podatników VAT, nie zaliczy tego wydatku do kosztów uzyskania przychodów. Oprócz tego odpowie solidarnie ze sprzedawcą, jeśli ten nie rozliczy VAT od tej transakcji.

VAT, podatek, podatki

żródło: ShutterStock

Kto zapłaci za transakcję o wartości ponad 15 tys. zł na rachunek kontrahenta niewidniejący w elektronicznym wykazie czynnych podatników VAT, nie zaliczy tego wydatku do kosztów uzyskania przychodów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Obywatel.(2020-01-03 10:28) Zgłoś naruszenie 30

  Zakazy ,zakazy i tylko zakazy , nic dla ludzi ,którzy chcą uczciwie podatki ,i jak nie kijem ,to go pałą ,dlaczego nie może być tak ja w cywilizowanych krajach zachodu , tylko jak w Rosji , radzieckiej!

  Odpowiedz
 • sputnick(2020-01-02 17:25) Zgłoś naruszenie 01

  Nie da się wymusić skoro jest furtka w postaci zgłoszenia w ciągu 3 dni. Argument "bo nie zapłacę" nie ma racji bytu wówczas. Pamiętać też trzeba że dotyczy to transakcji miedzy przedsiębiorcami. Nie dotyczy np. usługodawcy w najmie prywatnym nawet gdy jest czynnym VATowcem, nie dotyczy rolnika sprzedającego płody rolne będącego czynnym VATowcem.

  Odpowiedz
 • Ciekawe jak(2020-01-02 09:55) Zgłoś naruszenie 01

  wymusić na kontrahencie rejestrację konta w elektronicznym wykazie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!