« Powrót do artykułu

Przedsiębiorcy pytają o limit 15 tys. zł. KAS: Dotyczy całej umowy ramowej

Limit 15 tys. zł nie dotyczy wartości poszczególnych zamówień, ale całej umowy ramowej między przedsiębiorcami. Nawet gdy w momencie zawierania umowy nie jest znana jej cała wartość.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Do limitu 15 tys. zł odwołują się zarówno ustawy o PIT i CIT, jak i VAT. Problem polega na tym, że nie zawsze identycznie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • anon(2019-12-19 23:35) Zgłoś naruszenie 10

  Tak to jest jak się płaci ludziom 3000 brutto, a wymaga, żeby byli prawnikami. I do tego kierownicy nieudacznicy z nadania towarzyskiego, którzy znają się ale tylko na ortografii stylistyce i interpunkcji.

  Odpowiedz
 • K.Olczak(2019-12-20 12:32) Zgłoś naruszenie 00

  Do nowych obowiązków muszą dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. System Firmao CRM/ERP sam weryfikuje czy numer Twojego kontrahenta zgadza się z białą listą.

  Odpowiedz
 • sputnick(2019-12-19 11:18) Zgłoś naruszenie 00

  Na stronie biznes dot gov dot pl prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju znajdują się wyjaśnienia na temat liczenia limitów na podstawie prawa przedsiębiorstw.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!