« Powrót do artykułu

Czy od wpłat na PPK trzeba odprowadzać podatek?

Wpłaty pracodawcy, te podstawowe, jak i dodatkowe, są przychodem uczestnika PPK z tytułu zatrudnienia. Stanowi o tym art. 12 ust. 1 ustawy o PIT. Dlatego też pracodawca musi od nich naliczyć i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, zgodnie z obowiązującą  pracownika skalą podatkową.

podatek, księgowość, finanse

żródło: ShutterStock

Dla pracodawcy finansowane przez niego wpłaty do PPK stanowią koszty uzyskania przychodu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

  • Wlad(2019-12-18 06:34) Zgłoś naruszenie 10

    Proszę opisać sytuację 58 latka - trafi do PPK ? czy do ZUS ? dla niego już działa suwak 3 lata !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sandra(2019-12-20 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    Szczerze to ja sama mało co wiem o tym programie, a to głównie dlatego że u nas jakoś szef praktycznie w ogóle o nim nie wspomina. A człowiek przecież chce jakoś sobie uzbierać dodatkowe pieniądze także mimo wszystko będzie trzeba u nas ten temat do rozmów rozpocząć. A program w sumie to zapowiada się naprawdę spoko

    Odpowiedz
  • buśka(2019-12-27 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Grunt, żeby już wszystko było ustalone co i jak żeby nie kręcili nic w tym programie jak już ludzie będą mieli w nim trochę swoich oszczędności. Bo żeby wzbudzić zaufanie to muszą się rządzący bardzo wykazać w tym temacie

    Odpowiedz
  • wieśka(2019-12-16 18:47) Zgłoś naruszenie 00

    Sporo jeszcze rzeczy mnie zaskoczy w tym programie jak widzę. Ale w końcu człowiek uczy się całe życie, takze nie ma tego złego. Lepiej też oczywiście żeby każdy był świadomy o co w ogóle chodzi i z czym to się wszystko je

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!