« Powrót do artykułu

120 zł netto dla doradcy podatkowego? Co pełnomocnik musi w sprawie zrobić, by dostać godziwe wynagrodzenie

Nie ma przeszkód, aby dyrektor urzędu skarbowego przy wycenie wynagrodzenia doradcy podatkowego w sprawie podatnika odstąpił od stawek określonych w widełkach. Organ może przyznać wynagrodzenie adekwatne do stopnia wyjaśnienia i rozstrzygnięcia sprawy podatkowej – stwierdził WSA w Kielcach.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Doradca podatkowy stwierdził, że prawidłowa wykładnia przepisów powinna prowadzić do wniosku, że fiskus ustalając wynagrodzenie pełnomocnika uprawniony jest do miarkowania wysokości tego wynagrodzenia jedynie w przedziale, którego dolną granicę stanowią kwoty określone według zasad wynikających z § 3 ust 1 pkt 1 rozporządzenia MS, natomiast górną granicę - kwota 150 proc. tego wynagrodzenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • wjw(2019-12-14 10:59) Zgłoś naruszenie 111

    Zbójeckie państwo i tyle. Nierówne traktowanie obywateli jest metodą tego państwa, bo jaka jest różnica między pełnomocnikiem z urzędu a z wyboru, aby tego pierwszego opłacać mniej ? To samo u adwokatów i radców prawnych a samorządy zawodowe śpią spokojnie, zamiast zaskarżyć te przepisy jako niezgodne z konstytucją.

    Odpowiedz
  • Pascal(2019-12-14 14:00) Zgłoś naruszenie 10

    Polecam również lekturę uzasadnienia wyroku WSA w Kielcach sygn. I SA/Ke 354/19.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!