« Powrót do artykułu

Jaki VAT, CIT i PIT przy zakupie i przekazaniu odzieży ochronnej dla pracownika

Jak spółka Y powinna rozliczyć zakup i przekazanie odzieży i obuwia roboczego pracownikowi na gruncie CIT, VAT i PIT (obowiązki płatnika)? Spółka Y rozlicza VAT i zaliczki CIT za okresy miesięczne, a jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy.

Pracownik w fabryce, zdjęcie ilustracyjne.

żródło: ShutterStock

Osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej (dalej: zakłady pracy) są obowiązane jako płatnicy obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od tych zakładów przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego wypłacane przez zakłady pracy, a w spółdzielniach pracy – wypłaty z tytułu udziału w nadwyżce bilansowej (art. 31 ustawy o PIT).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!