« Powrót do artykułu

Czy przy faktoringu odwróconym można płacić na konto spoza wykazu

Spółka korzysta z faktoringu odwróconego, a więc część faktur dokumentujących zakupy przez nią dokonywane opłaca faktor, a następnie spółka zwraca mu zaciągnięte zobowiązanie powiększone o odsetki. Czy w takim przypadku od 1 stycznia 2020 r. będzie istnieć ryzyko wyłączenia kosztów uzyskania przychodu ze względu na niedokonanie zapłaty na rachunek wskazany na białej liście?

VAT, podatek, podatki

żródło: ShutterStock

Od 1 września 2019 r. funkcjonuje nowy, prowadzony dla celów VAT wykaz podmiotów. Obejmuje on m.in. wszystkie podmioty zarejestrowane jako podatnicy VAT oraz dotyczące ich informacje, w tym numery posiadanych przez nich rachunków bankowych oraz w SKOK-ach (art. 96b ust. 3 pkt 13 ustawy o VAT).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!