« Powrót do artykułu

Wciąż nie wiadomo, jak długo trzymać księgi

W sprawie straty podatkowej fiskus obstaje przy swoim. I to mimo orzecznictwa sądów, w tym dwóch uchwał Naczelnego Sądu Administracyjnego z lat 2014 i 2017.

 • W sprawie straty podatkowej fiskus obstaje przy swoim. I to mimo orzecznictwa sądów, w tym dwóch uchwał Naczelnego Sądu Administracyjnego z lat 2014 i 2017.
 • Jak długo archiwizować księgi - fiskus kontra podatnicy
 • Marek Kwietko-Bębnowski doradca podatkowy
 • Alicja Sarna doradca podatkowy, partner, szef zespołu postępowań podatkowych w MDDP
 • Anna Pilarska doradca podatkowy, senior associate w Rödl & Partner
statystyki

Komentarze (3)

 • wjw(2019-09-25 10:32) Zgłoś naruszenie 20

  A urzędnicy US jak zawsze czytają przepisy między wierszami. Nie wiedzą najwyraźniej, że do czytania jest to czarne, a nie białe. Niektórzy doradcy podatkowi podobnie.

  Odpowiedz
 • Doradca podatkowy(2019-09-25 10:01) Zgłoś naruszenie 00

  Komentarz do stanowiska Pana Marka Kwietko-Bębnowskiego: przytoczony przykład dla uzasadnienia stanowiska organu w interpretacji jest całkowicie nietrafiony - w sytuacji, kiedy podatnik dokonałby korekty rozliczenia podatkowego zwiększając kwotę straty podatkowej z lat 5-10, technicznie nastąpiłaby niezgodność takiego rozliczenia (wartości z CIT-8/O) z historycznymi danymi posiadanymi przez organ (deklaracjami z lat 5-10); kwota deklarowanej straty z lat poprzednich nie jest wzięta z sufitu lecz musi się zgadzać ze złożonymi deklaracjami - organ automatycznie wszcząłby zatem kontrolę, i w złożonej deklaracji w której rozliczana jest strata, dokonał jej korekty do pierwotnie wykazanej kwoty, bez zagłębiania się czy jest ona prawidłowa czy nie;

  Odpowiedz
 • smutek(2019-09-25 16:31) Zgłoś naruszenie 00

  No i to jest najgorsze w kraju bezprawia....coraz bardziej zaostrzone prawo podatkowe gdzie rację ma tylko i wyłącznie psychopata ze skarbówki...wyroki sądów ich nie obchodzą...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!