« Powrót do artykułu

Zerowy PIT: O zwolnieniu decyduje dzień wypłaty w firmie

Już w tym roku płatnicy muszą pilnować, którego dnia pracownik kończy 26 lat – wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie DGP.

żródło: DGP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Endrju golara(2019-10-11 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  Co w przypadku, jeśli wynagrodzenie za wrzesień jest wypłacane 10 października, a np. 3 października obchodzi się 26. urodziny? Czy wtedy za wrzesień obowiązuje zwolnienie z płacenia zaliczki?

  Odpowiedz
 • EjDżi(2019-10-30 15:38) Zgłoś naruszenie 00

  no nie, napisali przecież że data wypłaty wynagrodzenia się liczy. jeśli jest taka sytuacja to moim zdaniem najlepiej wnioskować o wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia np. gotówkowo

  Odpowiedz
 • *********(2020-02-25 19:29) Zgłoś naruszenie 00

  Brak słów na takie wyjaśnienia MF. Wynagrodzenie pracownika, jest u pracodawcy kosztem danego miesiąca, którego dotyczy, warunkiem zaliczenia do kosztów , jest żeby było wypłacone w terminie ustalonym w regulaminie, nieważne, czy 10-go czy 15-go następnego miesiąca. Jeżeli pracodawca wypłacił wynagrodzenie w terminie, do 15 następnego m-ca i może zaliczyć to do kosztów W MIESIĄCU, KTÓREGO WYNAGRODZENIE DOTYCZY, to dlaczego tej samej zasady nie można zastosować do młodego pracownika? Co tu ma do rzeczy czy przelew był 1 dzień przed czy jeden dzień po 26 urodzinach , jeżeli w miesiącu za który należna była wypłata pracownik jeszcze 26 lat nie ukończył?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!