« Powrót do artykułu

Czy koszty wynagrodzenia z tytułu usług wsparcia w sprzedaży lokali można w całości zaliczyć do KUP

Deweloper (spółka z o.o.) jest jedynym udziałowcem spółki powiązanej, od której nabywa usługi wsparcia w sprzedaży lokali. W ramach tych usług spółka powiązana m.in.: – zapoznaje osoby zainteresowane z ofertą dewelopera; – doradza klientom (m.in. pomaga uzyskać kredyt na zakup lokalu w bankach współpracujących z deweloperem); – organizuje podpisanie między stronami umów rezerwacyjnych, przedwstępnych, deweloperskich i ostatecznych. Czy koszty wynagrodzenia z tytułu tych usług podlegają ograniczeniu w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15e ust. 1 ustawy o CIT?

podatki kalkulator

żródło: ShutterStock

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT (art. 15 ust. 1 zdanie pierwsze ustawy o CIT).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!