« Powrót do artykułu

Biała lista VAT już działa, ale z przeszkodami

Od dwóch dni przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego wykazu czynnych podatników. Nie wszystko jednak zadziałało zgodnie z oczekiwaniami.

podatki biznes

żródło: ShutterStock

Czytelnicy alarmują, że do elektronicznego wykazu nie trafiły wszystkie numery kont zarejestrowanych w urzędzie skarbowym. Obawiają się, że ich kontrahenci zrezygnują z prowadzenia biznesu z firmą, gdy zorientują się, że na „białej liście” nie ma numeru jej rachunku bankowego lub rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Rysiek(2019-09-03 11:13) Zgłoś naruszenie 80

  Sprawdzałem swoją firmę 1go września i 2go - na razie według białej listy nie mam numeru konta :) Uroczo

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ustalanie US właściwego dla wystawcy fry(2019-09-03 08:08) Zgłoś naruszenie 60

  Kolejne wyzwanie - jeżeli podatnik zapłaci na rachunek, którego nie ma na białej liście, zachowa prawo do kosztów, jeżeli do 3 dni zgłosi ten fakt do US. Ale: zgłosi do urzędu skarbowego kontrahenta, wystawcy faktury. Brak jest takiej wyszukiwarki, jak to ludzie mają ustalać szybko?????

  Odpowiedz
 • Livius(2019-09-06 10:26) Zgłoś naruszenie 00

  A co z rachunkami wirtualnymi? Czyli każdy kontrahent wpłaca na swój indywidualny rachunek do mnie? Mam zgłosić wszystkie rachunki wirtualne? Czyli wygenerować wszystkie możliwe rachunki - jest to liczba 12-to cyfrowa. Takich kont z przypisanymi rachunkami wirtualnymi mam 67.

  Odpowiedz
 • księgowa(2019-09-10 10:02) Zgłoś naruszenie 00

  Robię dziennie ok 50 przelewów. Trwało to godzinę teraz pare, bo: nie ma w wykazie rachunku, bo "nieoczekiwany błąd serwera". Nie mogĘ zapłacić dostawcom choć mam pieniądze, SKANDAL!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nina(2019-09-09 14:41) Zgłoś naruszenie 00

  W piątek sprawdzałam pewną firmę i była czynna dziś sprawdzam tą samą i pisze "błąd serwera" a zależy mi na kontroli tej firmy. Co to oznacza?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!