« Powrót do artykułu

Młodzi zyskają na zwolnieniu z PIT. Pojawią się jednak nowe zagrożenia

To już pewne, że od początku sierpnia 2019 r. pracownicy, którzy nie skończyli 26 lat, nie zapłacą podatku dochodowego. W pełni z nowych rozwiązań skorzystają jednak dopiero w następnym roku.

TGP. Tygodnik Gazeta Prawna. 26 lipca 2019

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

TGP. Tygodnik Gazeta Prawna. 26 lipca 2019

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (15)

 • ozz(2019-07-26 07:58) Zgłoś naruszenie 227

  A co to polityków obchodzi, ze narobili np. płatnikom podatku PIT kłopotów, że zrobi się bałagan, że trzeba zmieniać oprogramowanie do naliczania płac i ponosić tego koszty, że nowe przepisy już budzą kontrowersje, a vacatio legis jest skandalicznie krótkie? Oni chcą wygrać wybory i dalej cieszyć się posiadaniem władzy, która daje im możliwego całkiem wygodnego ustawienia się w życiu i jeśli uprawiają ten zawód musza kłamać, jak najęci, że to wszystko robią ze szlachetnych pobudek i realizują jakieś ważne cele społeczne.

  Odpowiedz
 • ???(2019-07-26 11:10) Zgłoś naruszenie 125

  Czy to taka nowa metoda "NA WNUCZKA" ?

  Odpowiedz
 • sos(2019-07-26 11:00) Zgłoś naruszenie 127

  No i możliwość prowadzenia firmy na tzw"WNUCZKA"WNUCZKĘ"unikając płacenia PIT i składek ZUS do 26 lat.Super rozwiązanie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Emeryt opodatkowany(2019-07-26 11:06) Zgłoś naruszenie 127

  Wnuczek nie zapłaci podatku od wysokiego dochodu a stary i chory emeryt zapłaci 18 % podatek od swojej marnej emerytury. Podatkowa eutanazja ???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Obywatel.(2019-07-26 11:15) Zgłoś naruszenie 104

  Panier , prezydencie Duda ,panie premierze Morawicki , i ty zwykły pośle , prezesie zjednoczonej partii prawicy J.Kaczyński , młodzi nie zapłacą podatku dochodowego ,a co z ubogimi emerytkami , emerytami , rencistami jak mają głodowe emerytury i rent, po 1000 zł.brutto i znowu cofamy się do ubóstwa , ludzi , którzy przez was rządzących zostają pozbawieni środków do życia , wykup leków i żywności , zrobienia opłat za mieszkanie , gaz światło wywóz śmieci itd .Przecież młodzi są zaradni i potrafią zarobić pieniądze na swoje utrzymanie , oczywiście jak chcą , a to że rząd i rządzący , zrobili taki numer , to i tak młodzi wyjadą , nic ich tu nie zatrzyma , bo widza jak w UE , żyją ich rówieśnicy , to nie jest PRL i zamknięte granice , żelazna kurtyna , bo to co oferuje młodym rząd , to jest raz żenada i lipa , a emerytów i rencistów , mówiąc kolokwialnie młodzieżowym językiem żeście po prostu olali , od zawsze , traktujecie emerytów i rencistów tylko jak są wybory , bo Ci starzy z chorowani ludzie po przepracowaniu wielu lat ciężkiej pracy ,mają niskie emerytury i ci ludzie nie wyjadą bo są z chorowani ,ale sejm i jego marszałek pomoc dla byłych emerytów posłów to im pomaga , jesteście zwykłymi oszustami , kłamcami i apage z wami i kościołem katolicki na czele z redemptorystami i ich przewodniczący nie jakim T.Rydzykiem , apage .!

  Odpowiedz
 • skarbowiec(2019-07-26 11:48) Zgłoś naruszenie 102

  Ale na etacie dziadek za wnuczka może to robić?W rodzinnej firmie nikt tego nie jest w stanie udowodnić,że jest inaczej.

  Odpowiedz
 • Nenia(2019-07-26 10:50) Zgłoś naruszenie 103

  A co z konstytucyjnością? Przecież to jawna dyskryminacja ze względu na wiek. A co z opodatkowaniem darowizny, którą młody człowiek otrzyma od rządu? Bo przecież zaniechanie poboru podatku to forma darowizny.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • j.(2019-07-26 18:24) Zgłoś naruszenie 71

  Dziś opublikowano ustawę w Dzienniku Ustaw, a wchodzi w życie 1 sierpnia! Przy pierwszej lekturze już można mieć kilka wątpliwości, a trzeba przestawić programy, przeszkolić ludzi itp., wszystko na dodatek w sezonie urlopowym. Jeśli już tego typu zwolnienie ma jakiś sens, to takie rzeczy odpowiedzialny ustawodawca powinien wprowadzać od nowego roku ogłaszając ustawę z odpowiednim wyprzedzeniem. No... ale ustawodawca nie jest odpowiedzialny, tylko żądny wygranej w wyborach i daje tym razem młodym jakąś wyborczą kiełbasinę (a może to tylko jakaś kaszanka, albo salceson?...), żeby "odpowiednio" zagłosowali... A chyba trzeba osiągnąć mistrzostwo świata w naiwności, żeby uwierzyć, że władza ma tu jakieś dobre intencje, a mianowicie że np. chce wspierać młodych! Nie! Ona chce wspierać samą siebie!

  Odpowiedz
 • 8 LAT CHUDYCH PO-PSL(2019-07-26 13:25) Zgłoś naruszenie 66

  za PO-PSL PRAcowałem umowa zlecenie ; 1,96 odprowadzali do ZUS ; było OK , LODY KRECILI 8 LAT teraz troche w korytach jest sucho

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • helenka(2019-07-27 07:14) Zgłoś naruszenie 20

  PAŃSTWO Z TEKTURY. Firmy - teileprofi24h_abs_gmbh, mixelectrocar24h, autoteilekfz-idczak, speedautot, 2ndparts_de, multibrandgroup, autoexpert24h, automeister24h, www_teilemania_de, rotetulpen2018, autoteile24h2018 - działają w POLSCE a podatki płacą w NIEMCZECH. Jakoś tej dziury podatkowej nikt nie zatyka. Tylko te parę firm lekko wyprowadza za granicę ok 1 miliona miesięcznie. Na naprawę limuzyn rządowych jak znalazł.

  Odpowiedz
 • achim(2019-08-13 21:45) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda gadać. To przecież jawna dyskryminacja ze względu na wiek w państwie prawym i sprawiedliwym .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!