« Powrót do artykułu

Przedsiębiorcy muszą być gotowi na rewolucję w VAT. Zmiany już od września

1 września mają wejść w życie jednocześnie trzy ważne nowelizacje ustawy o podatku od towarów i usług. Czasu na dostosowanie się do nich nie zostało więc już zbyt wiele, a co gorsza, nie jest jeszcze znany ostatecznych kształt części nowych regulacji.

VAT

żródło: ShutterStock

W zasadzie wszystkie trzy zmiany mają na celu uszczelnienie VAT, dlatego trudno oczekiwać, że Ministerstwo Finansów będzie skłonne odsunąć w czasie któryś z projektów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • UK(2019-07-05 21:33) Zgłoś naruszenie 102

  Ciekawe kto wytrzyma split payment przy metalach gdzie sa olbrzymie kwoty tranakcji i jest ich bardzo duzo. Kolejne branze powierdza ahoj temu krajowi.

  Odpowiedz
 • Marcin(2019-07-05 10:14) Zgłoś naruszenie 30

  Skąd Gazeta Prawna ma informację, że obejmuje to "• tworzywa sztuczne i artykuły z nich w szczególności folie stretch" ? W załączniku nr 15 w pozycji 9 jest wprost napisane, że dotyczy to wyłącznie folii typu stretch. W konsultacjach publicznych ani w opiniowani nie ma zgłoszonych zmian, które miały by rozszerzać zapis pozycji nr 9 z załącznika na wszystkie tworzywa sztuczne i artykuły z nich jak wskazała Gazeta Prawna.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • BukMan(2019-07-06 16:21) Zgłoś naruszenie 20

  Obstawiamy ile bubli prawnych tym razem wypuszcza.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!