« Powrót do artykułu

Nie można zmuszać emeryta mieszkającego za granicą do odrzucenia e-PIT

Zasadniczo z umów międzynarodowych o unikaniu podwójnego opodatkowania zawieranych przez Polskę wynika, że świadczenia emerytalne i rentowe są opodatkowane w państwie, w którym świadczeniobiorca ma miejsce zamieszkania.

podatki6

żródło: ShutterStock

Brak reakcji emerytów mieszkających na stałe za granicą oznaczał jednak automatyczną akceptację PIT-37, co z kolei wiązało się z tym, że urząd skarbowy wysyłał za granicę wezwania do zapłaty podatku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • anon(2019-06-27 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Mózgi wydajπce interpretacje doszły do wniosku, że firma zagraniczna ma stosować polskie przepisy przy wystawianiu faktur (bo przecież wydający interpretację z PIT nie musi a w zasadzie nie powinien znać przepisów VAT o wystawianiu faktur), bo nie byli w stanie wymyślić w jakiej dacie ma przedsiębiorca zaliczyć w koszt taki wydatek skoro na fakturze nie ma daty wystawienia, a przepis mówi o księgowaniu w dacie wystawienia. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. To że na fakturze nie ma daty wystawienia nie oznacza, że faktura nie ma daty wystawienia. Nie trzeba od razu takich głupot wymyślać, że wstyd się przyznać gdzie się pracuje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!