« Powrót do artykułu

Mieszkasz za granicą i jesteś rezydentem innego państwa? Fiskus musi o tym wiedzieć

Kto mieszka za granicą i jest rezydentem innego państwa, a mimo to dostał informację o konieczności zapłaty podatku za 2018 r., powinien skontaktować się z właściwym urzędem skarbowym – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa w komunikacie.

kontrola, dokumenty, podatki1

żródło: ShutterStock

W tym przypadku mają też znaczenie przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Usowiec(2019-06-26 18:21) Zgłoś naruszenie 30

    Pisać wezwania do usunięcia naruszenia prawa z KPA, a nie tłumaczyć się z nie swoich błędów bo system ministerialny go popełnił za przyzwoleniem ministerialnych dyrektorów. System zrobił pity osobom którym nie powinien bo nie są to dochody opodatkowane w PL. Kto ma się z tego tłumaczyć podatnik?

    Odpowiedz
  • nie-rezydent(2019-06-27 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    wysyłanie listów z informacją o egzekucji w ciągu 7 dni jest próbą wyłudzenia nienależnego podatku. Zgodnie z bilateralnymi porozumieniami o unikaniu podwójnego opodatkowania rezydenci innych krajów mogą (i powinni) zgłaszać probe wyłudzenia do swoich urzędów podatkowych w kraju zamieszkania. Art. 26 "Jeżeli osoba jest zdania, że działania jednego lub obu Umawiających się Państw wprowadzają lub wprowadzą dla niej opodatkowanie niezgodne z 24 postanowieniami niniejszej umowy, wówczas może, niezależnie od środków odwoławczych przewidzianych w prawie wewnętrznym tych Państw, przedstawić swoją sprawę właściwemu organowi Umawiającego się Państwa, w którym ma ona miejsce zamieszkania lub siedzibę, lub jeżeli w danej sprawie mają zastosowanie postanowienia artykułu 25 ustęp 1, temu Umawiającemu się Państwu, którego jest obywatelem. Sprawa powinna być przedłożona w ciągu trzech lat, licząc od dnia pierwszego urzędowego zawiadomienia o działaniu powodującym opodatkowanie niezgodne z postanowieniami niniejszej umowy".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!