« Powrót do artykułu

Czy można odebrać pismo od fiskusa w placówce pocztowej?

Czy pełnoletni domownik może odebrać pismo od fiskusa wyłącznie w mieszkaniu czy również w placówce pocztowej? Zamiast uchwały będzie wyrok siedmiu sędziów, i to dopiero w lipcu.

list, poczta, listy

żródło: ShutterStock

Dotychczas NSA jednolicie orzekał, że dorosły domownik może odebrać pismo adresowane do podatnika nie tylko w mieszkaniu, ale również na poczcie i ma to taki sam skutek jak doręczenie podatnikowi (zgodnie z art. 149 ordynacji podatkowej).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!