« Powrót do artykułu

Nie będzie się opłacać ucieczka przed split paymentem

Przedsiębiorca nie odliczy wydatku od przychodów, jeżeli za towar lub usługę objętą mechanizmem podzielonej płatności zapłaci w inny sposób.

 • Sankcje za niezastosowanie obowiązkowego split paymentu
 • Krzysztof Dyba doradca podatkowy w kancelarii DLA Piper
 • Dobrowolny split payment nie zniknie, ale równolegle stanie się obowiązkowy od września 2019 r. w niektórych branżach.
statystyki

Komentarze (2)

 • pikuś (2019-05-23 09:06) Zgłoś naruszenie 51

  No cóż, na usta ciśnie mi się tylko wiązanka niecenzuralnych słów. Inaczej się tego nie da skomentować. Nie dość, że totalna komplikacja przepisów, to jeszcze ograniczenie płynności finansowej. Ten 1 mld to skarb państwa będzie chyba miał z samych kar i braku możliwości odliczenia vat i dochodowego w przypadku błędów. Ale parę miliardów pewnie stracą w wyniku bankructwa firm.

  Odpowiedz
 • Gerhard(2019-09-12 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  Od kilku lat nasz państwo wyraźnie jest przeciw obywatelom. Pisząc obywatele mam na myśli ludzi pracujących i przedsiębiorczych nie opuszczających rąk tylko zawsze starających się dążyć do celu - w tym przypadku, celu gospodarczego. Wygląda to tak jakby był powołany zespół do gnębienia przedsiębiorców. Specjalnie... żeby im uprzykrzyć życie. Przypomina mi to czyjś charakter... pewnego małego człowieczka z sierściuchem...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!