« Powrót do artykułu

Fiskus trafnie typuje, ale wpływy z kontroli ma mniejsze

W 2018 r. urzędy skarbowe przeprowadziły mniej kontroli niż rok wcześniej. Częściej wykrywano nieprawidłowości, jednak odzyskana do budżetu kwota była o 600 mln zł niższa.

  • Wyniki urzędów skarbowych za 2018 r.
  • Dane pokazują też, że z roku na rok maleje liczba pracowników w urzędach skarbowych, natomiast przybywa podatników do obsługi.
statystyki

Komentarze (1)

  • Deneris(2019-05-07 10:47) Zgłoś naruszenie 21

    dlaczego ? bo można typować bardziej trafnie niż teraz, bo są obszary gdzie na bank będą nieprawidłowości, tyle, że na małe, czasem śmieszne kwoty właśnie.Śmiem twierdzić, że w niektórych obszarach można wytypować z trafnością 99% ale co z tego skoro się narobić można a kwota uszczuplenia będzie symboliczna. Dlatego wcześniej typowanie było mniej trafne bo uderzało się w większe tematy a więc bardziej ryzykowne i często trudniejsze do wykazania, a które "trafione" dawały większe kwoty uszczuplenia. Pytanie czy chodzi o statystykę czy skuteczność ? bo wydaje się , że powinno o to drugie, skuteczność i profilaktyka a nie "piękna" statystyka. Ale jak widać dla niektórych liczą się słupki a nie efekty ;)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!