« Powrót do artykułu

KAS zna trudności z rejestracją w PUESC. Stara się je rozwiązać

Jest problem z uwierzytelnianiem się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) – napisaliśmy wczoraj, cytując praktyków i ekspertów.

internet, biznes

żródło: ShutterStock

W niedługim czasie na Platformie PUESC, w trakcie wypełniania zgłoszeń SENT, będzie pojawiał się również komunikat przypominający o tym obowiązku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Przedsiębiorca2(2019-03-13 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, strach przed odpowiedzialnością niektórych osób w Centralnej Rejestracji i poznańskim IAS po publikacji artykułu w GP (https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1402435,nadawca-towarow-sent-platforma-puesc.html), ale czy autor naprawdę uważa, że pisząc takie wytwory wyobraźni, szczególnie o czasie oczekiwania na rozpatrzenie wniosków i podjętych działaniach, piszę je do dzieci, lub osób bezmyślnych? Czytelnicy korzystający z tych publikacji w większości przedsiębiorcy doskonale wiedzą ile czasu zajmuje im uzyskanie rozpatrzenia składanych wniosków. Sam fakt przypominania przedsiębiorcom, żeby aktualizowali swoje dane to trochę mało, brak rzetelnej informacji i spotkań ze strony właściwych komórek IAS, pokazał 2 stycznia na co są narażeni przedsiębiorcy chociażby w zakresie odpraw importowych, kiedy zostali zobowiązani do korzystania z systemu AIS-IMPORT (dobrze, że nie musieli tego robić wszyscy, bo problem byłby taki sam jak z wnioskami w Centralnej Rejestracji - kataklizm).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!