« Powrót do artykułu

TSUE: Fiskus nie może żądać natychmiastowej zapłaty podatku od niezrealizowanych zysków

Fiskus nie może żądać natychmiastowej zapłaty podatku od niezrealizowanych zysków. To narusza unijne prawo i przeczy swobodzie przepływu kapitału.

podatek, księgowość, finanse

żródło: ShutterStock

Przepisy o exit taxie dotyczą nie tylko osób prawnych, ale też fizycznych, które po co najmniej 5 latach rozliczania się z fiskusem w naszym kraju, przeniosą za granicę składnik majątku wart więcej niż 4 mln zł lub zmienią rezydencję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Radziczek(2019-02-27 11:46) Zgłoś naruszenie 50

    Obecnie zapowiedziane wydatki na 500+ oraz 13-tkę dla emerytów są równe przychodom z CIT i PiT. Należy więc zlikwidować 500+, 13-tkę, CIT i PIT i problem EXIT TAX sam zniknie. Emeryci dostaną swoją 13-tkę w braku podatku od emerytury, a rodzice dostaną w braku PiT od pensji. Do tego będą mieć motywację, by z 500+ zrobić 1000+.

    Odpowiedz
  • Gustaf(2019-02-27 13:51) Zgłoś naruszenie 10

    od lat piszę że powinna obowiązywać metoda kasowa do naliczania podatku ..ale tu wszyscy wiedzą lepiej , dopiero teraz gdy ktoś z europy o tym mówi to wszyscy profesorowie , docenci , magistrowie zatrudnieni w ministerstwie , departamentach i tink tankach ...będą myśleli, rene opadają i za co oni pieniądze biorą ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!