« Powrót do artykułu

Umowa leasingu w spółce. Jak ją rozliczyć bilansowo? [PORADNIA RACHUNKOWA]

Kiedy skorygować przychód bilansowy związany z przyznanymi rabatami

Czy spółka może dla celów bilansowych rozliczać umowę leasingu tak jak w podatkach

Z jaką dokładnością należy podawać dane liczbowe zawarte w sprawozdaniu

Jak zaewidencjonować opłatę produktową

biznes, prawo, dokument, podpis

żródło: ShutterStock

Jeżeli umowa leasingu spełnia jeden z siedmiu warunków określonych w art. 3 ust. 4 u.r. (a tak jest zazwyczaj) to dla celów bilansowych przedmiot takiej umowy, po zaliczeniu go do środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych, jest amortyzowany bilansowo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!