« Powrót do artykułu

PIT od alimentów. Czy alimenty są opodatkowane?

Alimenty nie są opodatkowane, gdy ich beneficjentem jest dziecko, które nie ukończyło 25. roku życia lub otrzymuje zasiłek pielęgnacyjny. W drugim przypadku wiek uprawnionego nie ma znaczenia. Świadczenie alimentacyjne na rzecz innych osób nie obliguje do rozliczania PIT tylko wtedy, gdy jego wysokość nie przekracza 700 złotych.

alimenty

żródło: ShutterStock

alimenty

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Eba(2019-03-14 23:56) Zgłoś naruszenie 20

  Jakby w Polsce, jak w cywilizowanych krajach - było górne i dolne ograniczenie alimentów oraz tabele alimentacyjne i domyślna opieka naprzemienna - to nie można by kręcić biznesików matrymonialnych bazujących na handlu ludzmi. A polskie prawo w tym względzie - to dzika afrika.

  Odpowiedz
 • Asia(2019-03-11 17:32) Zgłoś naruszenie 10

  dobry artykuł

  Odpowiedz
 • Szerma(2019-03-14 23:52) Zgłoś naruszenie 10

  Tylko w PL jeszcze to tak funkcjonuje. To, że pod artykułem o alimentach reklamuje się w komentarzu jakaś kancelarie prawna - świadczy jaki to szemrany biznes w Polsce.

  Odpowiedz
 • Asia(2019-03-11 17:26) Zgłoś naruszenie 03

  Jeżeli ktoś potrzebuje napisać pozew o alimenty na małoletnie dziecko serdecznie polecam artykuł Radcy prawnego z Koszalina https://radcakniewel.pl/pozew-o-alimenty-na-maloletnie-dziecko/

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!