« Powrót do artykułu

KPMG: Polski system podatkowy oceniony na dwójkę

Prawie 300 dyrektorów finansowych, głównych księgowych i szefów działów podatkowych ocenia polski system podatkowy na 2,2 punkty na 5 możliwych – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą KPMG.

podatki 1

żródło: ShutterStock

Eksperci uważają, że większość zmian, która weszła w życie z początkiem roku, trudno traktować jako spełniające zasadę 3P (przejrzystość, prostota i przyjazność), która obecnie jest sztandarowym hasłem MF.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • m(2019-02-19 15:17) Zgłoś naruszenie 20

    Tak skomplikować system finansowy, podatkowy aby ludzie nie wiedzieli co jest grane, aby się mylili - i wtedy ,,oszustom wlepiać mandaty. Prawa nie wolno zmieniać co chwilę. Chyba, że się chce stworzyć mętną wodę i łowić w niej. Biada temu kto nie ma internetu i musi korzystać teraz z tych co go mają. Trzeba płacić, a tu się nie wiele zarabia. Dzieci dojnej zmiany doją teraz starych co muszą wysyłać JPK i deklaracje VAT. 2. dana przez przedsiębiorców jest za wysoka. Należy dać minus 1. do potęgi entej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!