« Powrót do artykułu

Pietrasik: MF rozważa dwa rodzaje objaśnień do cen transferowych [WYWIAD]

Zamierzamy wydać objaśnienia dotyczące zmienionych przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019 r. Zastanawiamy się też nad innymi – odnośnie do rozliczeń za okres do końca 2018 r. - mówi Joanna Pietrasik dyrektor departamentu cen transferowych w Ministerstwie Finansów.

Joanna Pietrasik

żródło: Materiały Prasowe

Joanna Pietrasik – dyrektor departamentu cen transferowych w Ministerstwie Finansów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • masd(2019-02-12 08:46) Zgłoś naruszenie 20

    W pierwszej kolejności to niech MF poprawi przepisy przejściowe dotyczące nowelizacji z pażdziernika 2018 r. Na gruncie obecnych przepisów nie ma jak złożyć CIT - TP bo rozporządzenie dotyczące wzoru CIT - TP zostało uchylone i nie obowiązuje. Zasady techniki prawodawczej w tym zakresie są bezlitosne. Zachowanie ważności ustawy nie powoduje zachowania wazności rozporzadzen.

    Odpowiedz
  • masd(2019-02-12 09:23) Zgłoś naruszenie 01

    Paragraf 30. ust 2 pkt 5 Zasad techniki prawodawczej. W przepisach przejściowych rozstrzyga się w szczególności: -czy i w jakim zakresie utrzymuje się czasowo w mocy przepisy wykonawcze wydane na podstawie dotychczasowych przepisów upoważniających. Zatem jesli nie ma nic w przepisach przejsciowych o utrzymianiu czasowym przepisow wykonawczych, to przepisy wykonawcze traca moc.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!