« Powrót do artykułu

Ekspresowy obowiązkowy split payment

Podzielona płatność w VAT rodzi w firmach obawy o płynność. MF chce im dać większe pole manewru i możliwość opłacania z rachunku VAT innych danin, np. składek ZUS.

VAT

żródło: ShutterStock

We wprowadzonym w lipcu 2018 r. mechanizmie skarbówka widziała jedno z najpotężniejszych narzędzi uszczelniających system podatkowy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Przedsiębiorca(2019-02-12 09:45) Zgłoś naruszenie 51

  Konto VAT powinno być prowadzone na takich samych zasadach jak zwykłe konto. Mam w tym przypadku na myśli możliwość zakładania lokat na takim koncie. Obecnie ważnym beneficjentem split payment są banki, które dostają ogromną ilość nieoprocentowanej gotówki do dyspozycji.

  Odpowiedz
 • kapitalista(2019-02-12 08:55) Zgłoś naruszenie 42

  och, ach, stwórzmy chory podatek, bo tak, na 1/4 wartości produktu/usługi, którego nie będziemy potrafili ściągać, bo ludzie nie chcą dopłacać 1/4 wartości do czegoś, co nie jest tyle warte, a później bohatersko walczmy z tymi z ludźmi przekonując ich, że to dla ich dobra, bo przecież kasa na socjal musi być, a że socjal obiecaliśmy w wyborach to sorry a teraz poważnie... dlaczego tak trudno społeczeństwo europejskim zrozumieć, że prywatyzacja szpitali, szkolnictwa, etc byłaby tańsza, niż te wszystkie podatki i wyszłaby nam na dobre? W końcu kto jest bogatszy... USA, czy EU, która ma problemy z utrzymaniem jedności, a co dopiero z przekształceniem się w USE?

  Odpowiedz
 • podatniczka(2019-02-12 18:26) Zgłoś naruszenie 20

  Co oni jeszcze wymyślą?Słyszałam, że przy każdej kasie fiskalnej ma być kamera połączona z urzędem skarbowym.Ale to dopiero po wyborach.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Adamusz(2019-03-11 14:09) Zgłoś naruszenie 00

  Z tego co podajecie to moim zdaniem jedyną sensowną opcją są pożyczki pod zastaw. Np. takie firmy jak Financial home to ugruntowana pozycja na rynku, nie są to chwilówki tylko przecież normalne pożyczki z weryfikacją klienta pod kontem zdolności finansowej. Do tego jasne zasady i mam przerzucie, że przy problemach w którymś momencie spłaty istnieje szansa jakiegoś "pokojowego" rozwiązania problemu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!