« Powrót do artykułu

Nowe zasady rozliczania kryptowalut. Co zmieniło się w 2019 roku?

1 stycznia 2019 roku weszły w życie przepisy regulujące obrót kryptowalutami. Z jednej strony wprowadziły długo oczekiwane regulacje w zakresie rozliczania kryptowalut, co jest korzystne dla osób, które zakupiły bitcoiny czy litecoiny w 2019 r. Jednak ci, którzy kupili je przed 2019 i nie sprzedali, teraz muszą opodatkować cały przychód z ich obrotu wysoką stawką 19% - to tylko jedna z niekorzystnych zmian dla osób, które wcześniej handlowały kryptowalutami.

Kryptowaluta

żródło: ShutterStock

1 stycznia 2019 roku weszły w życie przepisy regulujące obrót kryptowalutami.

statystyki

Komentarze (4)

 • Leszek(2019-11-25 16:01) Zgłoś naruszenie 112

  Ja zapomniałem haseł do konta, nie mam jak się dostać. Nie znam przychody, ani dochodu, nie będę składać żadnych pitów. Niech urząd sam mnie rozliczy po to chyba istnieją, pozdrawiam.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • przyszły trader(2019-03-28 09:14) Zgłoś naruszenie 31

  Nawiązując do cytatu: "Oznacza to, że od 2019 roku przedsiębiorcy nie mogą rozliczać transakcji związanych z kryptowalutami w działalności gospodarczej." W takim wypadku, jeśli określona osoba realizuje 100 wymian dziennie (powiedzmy wyłącznie kryptowaluta na kryptowalutę) oraz raz w miesiącu wypłaca "urobek". Czy dana osoba zobowiązana jest do założenia działalności gospodarczej? (wg mnie tak, działalność taka kwalifikuje się pod jej definicję) W jaki sposób rozliczyć wówczas zyski?

  Odpowiedz
 • Nicku(2020-01-07 20:52) Zgłoś naruszenie 10

  Btw co w takiej sytuacji: Regularnie, co miesiac wrzucam na bitbay 100PLN, kupuje jakies tam krypto i sprzedaje na gorce, pozniej kupuje na dolku, znowu sprzedaje itd, ale tej kasy nigdzie nie wyplacam, nic z nia nie robie, jest ona wciaz na gieldzie. Jak w takiej sytuacji sie rozliczyc? I co w sytuacji jesli jest HOLD? Jesli kupiłem niektóre krypto i trzymam je sobie...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!