« Powrót do artykułu

Konsekwencje wprowadzenia e-recepty: Lekarze mogą wpaść w podatkowe kłopoty

Lekarz, który pracuje w placówce medycznej bądź z nią współpracuje, wpadnie w podatkowe kłopoty, jeśli bezpłatnie zbada pacjenta i wypisze mu receptę.

lekarz

żródło: ShutterStock

Problem dostrzegło Ministerstwo Zdrowia, które zapowiedziało już „korektę przepisów”

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • wjw(2019-01-31 14:50) Zgłoś naruszenie 97

  Bezpłatnie zbada pacjenta ? Ciekawe gdzie tak badają.

  Odpowiedz
 • pro familiae(2019-02-01 08:41) Zgłoś naruszenie 51

  Bezpłatnie można zbadać siostrę, ale dziecko siostry już nie, swojego teścia też nie, że o teściowej nie wspomnę. Zbyt daleko posunięte restrykcje. To, że koleżance już nie można wypisać recepty, to jak najbardziej O.K.

  Odpowiedz
 • BognaB (2019-02-02 07:36) Zgłoś naruszenie 21

  Czegoś nie rozumiem--zasady wpisywania recept pro famile nie zmieniły się. Dziś też ktoś zatrudniony w jakiejś NFZ firmie nie może wpisywać recept bez założenia dokumentacji i zapisania wizyty, czyli pobrania wynagrodzenia od NFZ. W prywatnej praktyce też muszę mieć dokumentację na okoliczność wystawienia komuś recepty, nawet teściowej (moja była traktowana i już odeszła) i nikt nie może mnie zmusić do pobrania wynagrodzenia od pacjenta, jeśli tego nie chcę, żeby bo np pacjenta na to nie stać. Jakim prawo pozwala fiskusowi kontrolować wystawione przez mnie recepty?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!