« Powrót do artykułu

Obowiązkowy split payment już od marca

Przedsiębiorcy działający w branżach najbardziej narażonych na wyłudzenia VAT będą musieli stosować mechanizm podzielonej płatności już za niewiele ponad miesiąc.

pieniądze

żródło: ShutterStock

Krzysztof Ugolik, menedżer w dziale doradztwa podatkowo-prawnego PwC, zwraca uwagę, że projekt unijnej decyzji określa najszerszy możliwy wariant wprowadzenia obowiązkowego split paymentu. Ekspert jest przekonany, że jeżeli resort finansów nie wprowadzi ograniczeń w jego zakresie, to wpływ zmian na biznes będzie znaczący.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • KORYTO PLUS(2019-01-29 18:39) Zgłoś naruszenie 91

  Kolejne branze zmienia kraj na bardziej przyjanzny. Nikt nie wygra z firma rozliczajaca sie normalnie a majaca split-payment. A wspolny rynek pokaze kto mial racje.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tylko beton(2019-01-30 07:40) Zgłoś naruszenie 81

  Jeśli pis wprowadzi ten split to prywaciarze podbiją stawki o vat w górę. Teraz brutto stanie się netto. Poza tym skarbówka dostanie miliony wniosków o zwrot vatu. Kto to obrobi ? Sądzę , że wprowadzenie splitu spowoduje przegraną w wyborach. Proszę pamiętać , że pis nic nie zrobił z reformą zus i prywaciarze dalej składają się na emerytury mundurowe i sądowe.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gumofilc(2019-01-29 22:03) Zgłoś naruszenie 70

  Zajadą nas do wyborów ?

  Odpowiedz
 • zx(2019-01-29 17:24) Zgłoś naruszenie 16

  Good.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-02-01 07:54) Zgłoś naruszenie 00

  Ludziska, subkonta Vat są obsługiwane przez SKOKi. Chodzi o to aby miały kapitał do obracania bo dobrowolnie nikt już nie chciał w nich deponować pieniędzy. Teraz mają kapitał obrotowy za darmo....... 😁

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!