« Powrót do artykułu

E-sprawozdania: Nowe zasady, nowe kłopoty

Elektronizacja rozliczeń księgowych to dobry krok. Jednak wraz z wprowadzeniem nowych wymogów pojawiło się wiele problemów z tworzeniem, podpisywaniem i składaniem sprawozdań finansowych.

Tygodnik Gazeta Prawna z 18 stycznia 2019 r.

żródło: Dziennik Gazeta Prawna/Inne

Tygodnik Gazeta Prawna z 18 stycznia 2019 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Gabka(2019-01-18 11:59) Zgłoś naruszenie 41

  Jakkolwiek jestem generalnie za postępem i ułatwieniami, które daje cyfryzacja, to uważam, że wprowadzenie takiej formy jako obowiązkowej, a nie dobrowolnej, jest błędem. Nie mamy jeszcze na tyle zaawansowanych technologii IT, aby zapewnić niezawodność takiej formy. Wspomnę chociażby o awarii serwerów MS, gdzie przez cały dzień nie można było pobrać aktualnego wypisu KRS, czy uszkodzeniach nośników danych, przerwie w dostępie do internetu, przerwie w dostawie energii itp.

  Odpowiedz
 • hardsoft(2019-01-18 10:23) Zgłoś naruszenie 33

  Jako Partner Comarch od 2002 roku chętnie pomogę w składaniu tych e-sprawozdań. Kontakt poprzez stronę Comarch lub mojej firmy Hardsoft Usługi Informatyczne Stanisław Bartecki. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • j.(2019-01-20 10:27) Zgłoś naruszenie 30

  Już niedługo, już niebawem, wszystko będzie „e”! Czy ktoś sobie tego życzy, czy też wcale nie. Żeby nawet kupić bułkę trzeba będzie mieć: kartę, login, kody, PIN-y, podłączyć pod sieć, zeskanować, wpisać hasło, wysłać SMS i potwierdzić certyfikat z opcją, albo bez. Potem pobrać aplikację mobilną za free i w formularz na ekranie wpisać kody trzy. Jeszcze tylko wysłać maila i już każdy zje, wymarzoną e-bułeczkę! Vivat, vivat „e”!

  Odpowiedz
 • podatnik(2019-01-18 21:13) Zgłoś naruszenie 00

  Ja już 10 stycznia złożyłem elektroniczne sprawozdanie za 2018r. swojej Spółki Doradztwa Podatkowego

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!