« Powrót do artykułu

Rząd chce walczyć z mafiami podatkowymi. Będą zmiany w Kodeksie karnym skarbowym

Skuteczna walka z mafiami podatkowymi – dla dobra obywateli, przeciw oszustom - to cel projektu nowelizacji Kodeksu karnego-skarbowego - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości w piątkowym komunikacie poświęconym projektowi przygotowanemu przez ten resort.

prawo5

żródło: ShutterStock

Według autorów projektu szeroko zakrojone oszustwa skarbowe to okradanie Polaków uczciwie płacących podatki. "Budżet państwa, czyli pośrednio wszyscy obywatele, tracą na tym rocznie setki miliardów złotych" - uważa Ministerstwo Sprawiedliwości.

statystyki

Komentarze (4)

 • KORYTO PLUS(2019-01-12 06:56) Zgłoś naruszenie 240

  Jedynie co robi zero to zatrunia rodzine w panstwowych firmach, a w ministerstwie podwyzsza za wszystko kary. Tak prokuratury kks nie stosowaly po co. Wystarczyl im kodeks karany.

  Odpowiedz
 • marta(2019-01-11 20:18) Zgłoś naruszenie 193

  Mafie skarbowe to urzędy skarbowe , izby i sądy administracyjne napadające na szarych obywateli kosztem ich zdrowia i życia w porozumieniu z politykami...

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-01-11 18:25) Zgłoś naruszenie 20

  Wszystko mi pasuje poza pr, epadkiem pojazdów za nielegalny towar. Toż metoda podrzucania kontrabandy do pojazdów konkurencji to wprost wymarzona metoda do jej zwalczenia w nieuczciwy sposób i to rękami celników.... 😁

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!