Podatki 2019. Oto najważniejsze zmiany w prawie


2019 rok zaskoczy podatników ilością zmian w prawie. Rządzący przyszykowali na nowy rok pakiet reform, z których część ułatwi prowadzenie biznesu, a część odbije się na portfelach przedsiębiorców.

podatki

żródło: ShutterStock

Split payment rozszerza się

I staje się obowiązkowy. Z początku dobrowolny mechanizm podzielonej płatności od 1 lipca 2018 roku miał być alternatywą dla tradycyjnych płatności. Chodzi o taki podział płatności, zgodnie z którym część zapłaty odpowiadająca wartości netto trafia na konto sprzedawcy, zaś suma odpowiadająca kwocie podatku VAT – na specjalny rachunek VAT nieopłatnie prowadzony przez banki. O podziale płatności decyduje nabywca. Obligatoryjny system podzielonej płatności w 2019 roku ma objąć branże stosujące dziś odwrotne obciążenie VAT, m.in. firmy budowlane. Niewykluczone, że w kolejnych latach obowiązek podziału płatności dotknie też inne branże.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Barbara(2019-01-08 20:57) Zgłoś naruszenie 31

  Podobno podatek płaci się w jednym kraju,a od 1,1 ,2019 r ja już płacę podatek od emerytury,nie dostałam żadnego dokumentu ,zabrali z konta,,,,,,,,dobra zmiana ?

  Odpowiedz
 • R6(2019-01-21 20:18) Zgłoś naruszenie 31

  Polska to kpina z prawa. Polska jest krajem bezprawia, prawo tu mają ekipy rządzące . Tak jak policja jest po to aby karać a nie pomagać . Urzędy skarbowe są aby okradać , a ciężko pracujący ludzie mają w zębach zanosić pieniądze do urzędów a wszystko po to aby Złodziejom z partii politycznych niczego nie brakowało. to jest dzisiejsza Polska --- poczytaj ,popytaj zobacz jak te instytucje działają np. w Anglii

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-12-23 20:07) Zgłoś naruszenie 32

  Wierzę, w to drugie....... 😁

  Odpowiedz
 • ciekawy(2018-12-24 22:24) Zgłoś naruszenie 10

  Czy aby to jest "prawo"? ;)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!