« Powrót do artykułu

Fiskus ostrzega medialnych i internetowych celebrytów

Szef KAS rozpracował schemat optymalizacyjny, wykorzystywany chętnie zwłaszcza przez osoby, których wizerunek jest łatwo rozpoznawalny.

podatki

żródło: ShutterStock

Spółka może amortyzować wartości niematerialne (prawa autorskie, know-how) wniesione do niej przez wspólnika i w ten sposób pomniejszać swoje dochody.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Marcin778(2018-12-18 19:38) Zgłoś naruszenie 30

    Nie rozumiem tych wszystkich nagłówków. Jeżeli prawo jest złe, niejasne albo wzajemnie wykluczające to należy zidentyfikować problem - jak widzę został zidentyfikowany - i problem naprawić poprzez zmianę prawa. Innymi słowy w Państwie prawa w którym NIE żyjemy i który istnieje na świecie w kategoriach tylko teoretycznych tak to powinno wyglądać. Samo prawo powinno natomiast opierać się na zasadach: Twarde prawo ale prawo, oraz co nie jest zakazane jest dozwolone. W przxeciwnym bowiem razie będzie dochodziło to niejasności: jeden celebryta będzie miał na to przyzwolenie bo jest to zgodne z przepisami, a drugim będzie się zajmowała skarbówka. Prawo powinno być jednakowe dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • Cyklon(2018-12-18 20:50) Zgłoś naruszenie 00

    W czasach gdy byłem właścicielem portali społecznościowych facebook i twitter w USA poprzez firmy Orange i Pilawa Facebook & Twitter ( przed kradzieżą przez mafię na rzecz znanego figuranta Marka Z.) to też coś podobnego robiłem - polegało to na przepływie praw autorskich i patentów pomiędzy mną a firmą no może mieszkania nie kupowałem ale rozliczenie tych praw i ich wartość są płynne i zależą od kondycji firmy i jej wyceny na rynku. Więc nie jest to problem tylko w Polsce.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!