« Powrót do artykułu

Podatki 2019: Nie będzie warto narażać się skarbówce

W przyszłym roku klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania obejmie również płatników. Oprócz zaległości i odsetek trzeba będzie zapłacić 40 proc. uzyskanej korzyści podatkowej, do której fiskus zastosował klauzulę.

podatki biznes

żródło: ShutterStock

Organ podwoi lub nawet potroi wysokość sankcji podatnikowi, który nie przedstawi dokumentacji cen transferowych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • marta(2018-12-13 13:29) Zgłoś naruszenie 188

  Dlaczego skarbówka może wszystko ? Nie podlega pod jakiekolwiek prawo ? Może zabić ?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • evedddd(2018-12-19 10:39) Zgłoś naruszenie 100

  zawsze tak było. Kto ma władzę, chce jeszcze większej władzy. Zwykle prowadzi to do ucisku podatkowego, rozruchów i buntów a w końcu do rewolucji i prób obalenia władzy. Niestety ci u władzy nie chcą pamiętać co stało się poprzednikami (jak Sanacja nie chciała pamiętać o rządach Endecji, Komuniści nie chcieli pamiętać o grzechach Sanacji, Stropian nie chce pamiętać dlaczego upadły rządy socjalizmu. Mija 30 lat, nie dalej niż za 10 lat upadnie Stropian. Kto będzie po nich, trudno stwierdzić.

  Odpowiedz
 • ewa(2018-12-28 12:52) Zgłoś naruszenie 30

  Emerytury powinny być bez podatku !! a na święta emeryci powinni mieć trzynasta emeryturę, tak jak wszyscy urzędnicy maja dodatkowe środki finansowe na święta !!

  Odpowiedz
 • mat99(2018-12-28 09:31) Zgłoś naruszenie 31

  zawsze myślałem, że głownym oboiwązkiem biznesmena (óżnego kalibru) jest prowadzenie i rozwijanie działaności gospdoarzcej. Za rządów "dojnej zmiany" głownym obowiązkiem satło się unikanie aresztowania i konfiskaty mienia. PRL - bis

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!