« Powrót do artykułu

Pełnomocnictwa w Ordynacji podatkowej: Profesjonaliści chcieliby umocowań rodzajowych

Brakuje dziś pełnomocnictw, które pozwoliłyby doradcy zająć się np. wszystkimi sprawami z zakresu danego podatku, np. VAT bądź od nieruchomości – twierdzą eksperci. Projekt nowej ordynacji nie przewiduje zmiany w tym zakresie.

podatki

żródło: ShutterStock

Rozwiązaniem problemów z pełnomocnictwem szczególnym nie jest pełnomocnictwo ogólne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Voxveritas(2018-12-03 09:11) Zgłoś naruszenie 30

    Problem pełnomocnictw w Polsce to kompromitujący naród i system prawny tego kraju, fikcyjny problem wytwarzany przez etatystyczno-urzędniczą mafię, mający utrudnić załatwianie spraw zwykłych obywateli. To jedna z nowych metod dziedziczenia posowieckich mechanizmów rozszerzających władzę i korupcyjną uznaniowość licznych rzesz urzędasów. Pełnomocnictwo powinno brzmieć: "upowazniam ttego do takiej sprawy lub wszystkich spraw, tego rodzaju"., podpisane przez mocodawcę. Wszelkie inne wymogi; wzory, blankiety wymyslane tautologie paraliżują załatwianie prostych spraw i służą korupcji urzedników i dalszemu rozwojowi idiotyzmu tzw państwa.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!