« Powrót do artykułu

Exit tax dla osób fizycznych zgodny z prawem UE? Ministerstwo Finansów broni swojej decyzji

„Podatek wyjścia” to już pewność. Od 2019 roku przedsiębiorcy przenoszący swój biznes za granicę zapłacą podatek od tzw. niezrealizowanych zysków. W połowie listopada prezydent podpisał ustawę wprowadzającą tzw. exit tax. Najwięcej kontrowersji wciąż budzi kwestia opodatkowania nowym podatkiem nie tylko podmiotów płacących CIT, ale także osób fizycznych.

podatki biznes firma

żródło: ShutterStock

Od 2019 roku przedsiębiorcy przenoszący swój biznes za granicę zapłacą podatek od tzw. niezrealizowanych zysków.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Bob(2018-12-03 09:42) Zgłoś naruszenie 251

  Wzrost fiskalizmu na każdym kroku. Ten nowy podatek Exit Tax śmierdzi na odległość niezgodnością z konstytucją a nawet regulacjami unijnymi, ale kto będzie na tyle praworządny i odważny, żeby to stwierdzić? Tymczasem Morawiecki wygłasza kolejne PR-owe przemówienia jakie mają nadwyżki budżetowe, jak dobrze rządzą i że na wszystko wystarczy. Będzie w Warszawie Paryż - to tylko kwestia czasu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Ekonomista(2018-12-03 21:11) Zgłoś naruszenie 172

  Gdzie chora ideologia kieruje gospodarką,tam zawsze, wcześniej czy póżniej następuje katastrofa ekonomiczna.

  Odpowiedz
 • Voxveritas(2018-12-10 22:42) Zgłoś naruszenie 160

  To tak potworne idiotyzmy które jako żywo sa neoboszewicką ideą która nas oplata. To czysty dowód że tzw UE ewoluuje w kierunku tejże etatystycznej - neoboszewickiej satrapii, która pożera pierwotne idee zamysłu jakim miała byc wspołnota europejska. Przecie to niszczy swobodny przepływ kapitału, usług i pracy. To największy i najbardzej absurdalny zamach na tzw wartości unijne. Polska jesli che zatrzymać kapitał, przedsiębiorców i pracowników niech nie tworzy antyludzkich praw lecz zrobi reformę tzw ZUS, obniży i uprości podatki, oraz wywali na zbity pysk 90 procent urzedasów. Ale gdzie ja to piszę i do kogo, do oduraczonych szabesgojów.

  Odpowiedz
 • rafalimis(2018-12-14 08:56) Zgłoś naruszenie 100

  Musimy niezwłocznie sprzeciwić się takiej polityce i zdławić ją w zarodku. W przeciwnym wypadku doprowadzi to do powtórki z historii, kiedy to chłopi pańszczyźniani nie mogli swobodnie zmienić miejsca zamieszkania. Innymi słowy - jakkolwiek banalnie to nie zabrzmi - tutaj chodzi o naszą wolność.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!