« Powrót do artykułu

Mąż zapłaci PIT od pomocy niewidomej żonie

 Przewodnik osoby niewidomej musi zapłacić podatek dochodowy od kwoty, którą osoba ta odliczy w zeznaniu rocznym w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Dotyczy to również małżonków osób niewidomych, będących ich przewodnikami – wyjaśnił Paweł Cybulski, wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na zapytanie poselskie.

niewidoma

żródło: ShutterStock

Posłanka, która zadała pytanie, opisała historię niewidomej kobiety, która odliczyła w zeznaniu rocznym kwotę 2280 zł wydaną na pomoc przewodnika.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • hhhh(2018-11-16 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Po tej władzy która dąży do zaprowadzenia w kraju zamordyzmu można się wszystkiego spodziewać Wzorem Rosji będą przekazywać majątki swoim a ci następnie będą finansować PiS i jego funkcjonariuszy. Samo objęcie władzy przez PiS było chore. Pisizm to łamanie demokracji, zamordyzm, podział narodu, korupcja i wszystko to co z nami z faszyzmu i bolszewizmu. Zniszczą Polskę jeżeli naród się nie obudzi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!