« Powrót do artykułu

Obrót nieruchomościami a podatki. Co zmieni się w 2019 roku?

W 2019 roku spadkobiercy będą mogli szybciej sprzedać nabyte mieszkanie. Zbycie nieruchomości będzie korzystniejsze także dzięki nowym zasadom wykorzystania ulgi mieszkaniowej. Zmienią się też zasady wymiaru podatku minimalnego, a sam podatek od nieruchomości wzrośnie.

mieszkanie

żródło: ShutterStock

Zmiany związane z posiadaniem nieruchomości w 2019 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • ogłupieć można-przedsiębiorca(2018-12-19 10:52) Zgłoś naruszenie 30

  Cały czas tylko zmiany?Kiedy w tym kraju przepisy przestaną się zmieniać przynajmniej przez dekadę?

  Odpowiedz
 • ~jacyk(2018-12-14 14:22) Zgłoś naruszenie 10

  Czy to oznacza, że mieszkania otrzymanego w spadku w 2018 r. nadal, przez kolejne 5 lat nie mogę zbyć bez zapłaty podatku dochodowego, natomiast spadkobiercy po dacie 1 stycznia 2019 mogą od razu ? Jeśli tak, to szkoda, że nowa regulacja nie ucięła już trwającego biegu tego okresu.

  Odpowiedz
 • Kamil (2018-10-31 09:16) Zgłoś naruszenie 15

  zmieni się nie zmieni... Co roku ma się zmieniać, a raczej wszystko jest na podobnym poziomie i cały czas mega opłacalnym ;) My zainwestowaliśmy w nieruchomość w miejscowości Rowy od Lubicza. No coś cudownego, elegancki apartament - fantastyczny :D A jaki jest na niego popyttttt, nawet sobie nie zdajecie sprawy!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!