« Powrót do artykułu

Ulga termomodernizacyjna bez audytu energetycznego

Z najnowszej wersji projektu zmian ustawy o PIT i o zryczałtowanym podatku wynika, że przeprowadzenie audytu energetycznego nie będzie warunkiem skorzystania z ulgi podatkowej na ocieplanie domu jednorodzinnego. Rozwiązanie takie przewidywały wcześniejsze wersje projektu.

Budowa domu

żródło: ShutterStock

Od dochodu będzie można odliczyć koszt materiałów, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termoregulacyjnych określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury i budownictwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • relisTa(2018-10-02 22:24) Zgłoś naruszenie 30

    Ci pierwsi wezmą pieniądze ( wiadomo kto ) a później się zmieni prawo celem uszczelnienia systemu wydatków. Jak z cięciem drzew. Jak już swoi wycieli co mieli wyciąć to zmieniono zasady i już.

    Odpowiedz
  • myśliciel(2018-10-02 10:31) Zgłoś naruszenie 01

    Lekarze też nie powinni przeprowadzać badań pacjenta tylko od razu leczyć. To jest właściwe porównanie do istoty sytuacji przedstawionej w artykule. Wydawajmy w ten sposób publiczne pieniądze na ulgi podatkowe a szybko pójdziemy z torbami.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!