« Powrót do artykułu

Firmy boją się split paymentu

Ponad 70 proc. przedsiębiorców nie jest zainteresowanych wdrożeniem mechanizmu podzielonej płatności – wynika z raportu EY „Split payment oczami przedsiębiorców”. Powód? Obawy o zamrożenie gotówki na rachunku VAT.

biznes, IT, komputer

żródło: ShutterStock

Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego wśród 150 osób mających wpływ na finanse i księgowość firm.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • dziki(2018-08-22 09:09) Zgłoś naruszenie 160

  No bo taka prawda. Srodki zamrożone na VATowskim rachunku leżą a my musimy brać kredyt w rachunku bieżącym żeby pracownikom zapłacic.

  Odpowiedz
 • dziki(2018-08-22 13:11) Zgłoś naruszenie 130

  Kolejne "ułatwienie" - likwiduję rachunek w jednym z banków i wszystkie środki chcę przenieśc do innego i okazuje się, że te z rachunku VAT nie moge ruszyć, zanim mi Naczelnik US w ciągu 60 dni nie wyda pozytywnego postanowienia. I mam środki na tym rachunku przez ten czas przyblokowane.

  Odpowiedz
 • i tyle w temacie (2018-08-22 09:48) Zgłoś naruszenie 90

  ja (mały sklep techniczny) otrzymałem od kilku taką informację - albo płacę po staremu za faktury które dostaję na termin (kredyt kupiecki) albo przechodzimy na rozliczenia gotówkowe .... krótko i na temat . A jeśli powstanie pomysł że będzie to przymusowe nad czym kombinuje juz rząd - to tylko będę musiał płacić gotówką ... duzi maja małych w poważaniu i stawiaja warunki

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!