« Powrót do artykułu

Split payment od 1 lipca. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o podzielonej płatności w VAT

W niedzielę 1 lipca wchodzą w życie przepisy o podzielonej płatności (ang. – split payment). W związku z tym każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, dostał już od swojego banku lub SKOK informację o założonych rachunkach VAT. Co to oznacza dla przedsiębiorcy, a co dla jego kontrahentów?

podatki biznes firma

żródło: ShutterStock

W systemie podzielonej płatności nabywca ma prawo zapłacić całość lub część kwoty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (12)

 • mikrofirma(2018-06-29 10:26) Zgłoś naruszenie 421

  Podzielona płatność- to smutny koniec małych i średnich firm.W niedługim czasie z tego powodu padnie lub będzie miało ogromne trudności finansowe wiele Mikro Firm.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Przedsiębiorca (2018-06-29 10:49) Zgłoś naruszenie 282

  Najgorsza ustawa pisu dla firm jak do tej pory. Słać skargi do Komisji Europejskiej by to nie przeszło.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Grześ(2018-06-29 12:37) Zgłoś naruszenie 201

  DO Nenia - dlaczego ? 1. Bo kupując towar już płacisz VAT 2. Cały POwiększony VAT o sprzedaż trafia na konto państwowe. I aby z tych pieniędzy skorzystać musisz wystąpić o ich uwolnienie na co urząd ma 60 dni . To Żmudź przedsiębiorców do brania kolejnych kredytów . A banki tządają kolejnych zabezpieczeń i wyników finansowych . Co podraża prowadzenie firmy . Pracujesz tylko na podatki i koszty firmy. . A gdzie zarobek.? Jak do tego dołożyć brak pracowników , wysokie koszty pracy , ciągle xmieniające się przepisy , które często są niejasne i interpretowane ina czek przez każdego urzędnika to w tej matni trudno myśleć o jakimkolwiek rozwoju czy przerwaniu . Wiele firm funkcjonuje tylko tak długo jak długo płacà zamiżony ZUS OD PRACODAWCY . Gdy muszą ponosić wszystkie koszty to okazuje się że mimo iż pracują po kilkanaście godzin dzienni nic nie zarabiają 3. Prawo powinno być jasne i klarowne bez możliwości jego interpretacji . Podatki proste i przewidywalne na wiele lat . Bo inwestycja jest spłacana często przez kilkanaście lat a dziś przedsiębiorca nie wie jakie będzie płacił podatki w nowym roku i jakie dotkną go niwe obciążenia nie nazywane PODATKIEM .To tak jak gra w szachy majstra z docentem gdzie do Enter grał a szach a majster w warcaby . I docent mówi ; panie majster tak nie można co ja jakiś ruch czy kombinację to majster ,, ciach mach ,, i dameczka . Zagraniczne firmy wchodziły do Polski od ponad 20 lat bo ; Mogły budować markety w centrach mist gdzie to jest niedopuszczalne na zachodzie aby nie zniszczyć małego rodzimego biznesu , mogły handlować w niedzielę i nawet 24 godziny ma dobę ( podczas gdy na zachodzie miały ograniczenia w niedzielę i czas pracownik codziennie ) . W ten sposób zmiotły raczkujący Polki biznes pozbawimy zarówno doświadczenia jak i kapitału) . Który kraj na świecie zrobiłby takie kuku własnemu biznesowi który płaci do budżetu najwięcej daniny ? Itd itd itd

  Odpowiedz
 • Grześ(2018-06-29 14:16) Zgłoś naruszenie 90

  DO nenia - z tobą to rozmowa jak 5- latka z Balcerowiczem . Ogarnij się bo pytania ,, a dlaczego a dla czemu ,, czynią dyskusję jałową.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • normalny 59(2018-06-29 15:52) Zgłoś naruszenie 70

  mam tylko jedno pytanie .....kto będzie ponosił koszta prowadzenia tego konta vatowskiego ????

  Odpowiedz
 • Kasandra, 123(2018-06-29 23:57) Zgłoś naruszenie 70

  Przeraża mnie coraz bardziej narastający fiskalizm tego panstwa.

  Odpowiedz
 • ferdynand(2018-06-30 08:06) Zgłoś naruszenie 71

  Dokapitalizowano banki z naszej kieszeni , podwojono firmom ilość przelewów , zatrzymano pieniądze w bankach bez odsetek. To nie jest uszczelnianie tylko złodziejstwo. Wykończą prywaciarzy.

  Odpowiedz
 • Przedsiębiorca (2018-06-30 13:13) Zgłoś naruszenie 30

  Złodzieje !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!