« Powrót do artykułu

Najpierw NSA wyda uchwałę, potem fiskus swoją interpretację

Minister finansów będzie mógł kierować pytania do Naczelnego Sądu Administracyjnego, gdy orzecznictwo sądu będzie rozbieżne. Ale podatnicy niewiele na tym skorzystają.

podatki

żródło: ShutterStock

Eksperci zastanawiają się jednak, na co komu będzie interpretacja ogólna, gdy NSA wyda już uchwałę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Jas(2018-06-27 11:22) Zgłoś naruszenie 10

    Czy kiedys w Polsce skończą się interpretacje a przepisy będą pisane dla obywatela a nie dla interpretatorów ????????????????

    Odpowiedz
  • Grześ(2018-06-27 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Co za absurd że przepisy są tak konstruowane że każdy organ interpretuje je podwójnemu . Panie premierze ,, jak żyć w takim kraju,?,, . Przepisy powinny być jednoznaczne !!!. A swoją drogą jest ich stanowczo za dużo . Należało by napisać je na nowo ,, JASNO I KLAROWNIE ,, a wszystkie obowiązujące jedną ustawą Znieść. Tak zrobiło już wiele mrajów na świecie . W Polsce giniemy w gonszvzu przepisów mtóre się wykluczją bądź są tak nieprecyzyjne że tworzą tylko zamiesznie . Rzeczpospolita napisała jakieś dwa lata temu że w Polsce co roku powstaje tyle nowych przepisów że jeżeli obywatel chciałby je tylko jeden raz przeczytać poświęcejąc na to 8 godzin dziennie to musisłby je czytać ok 6 dni . A przecież taka ilość przrpisów powstaje co roku i mamy mnóstwo przepisów od Ii wojny . To kompletny absurd.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!