« Powrót do artykułu

Co wypłacane żonie, ciągle należy do męża [OPINIA]

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że do podatkowych kosztów działalności gospodarczej będzie można zaliczać wynagrodzenie małżonka i małoletnich dzieci. Wszyscy przyklasnęli temu z entuzjazmem, ja mam poważne wątpliwości. Nawet jeśli za tym pomysłem nie kryje się zamiar oskładkowania rodzinnych wynagrodzeń ani inny profiskalny cel, to zapowiadana zmiana budzi zasadnicze zastrzeżenie.

Katarzyna Jędrzejewska

autor: Wojtek Gorskiżródło: Dziennik Gazeta Prawna

Katarzyna Jędrzejewska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • M(2018-06-26 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wyjątkowo zgadzam się z MF.Firmy rodzinne to nie jest folwark niewolniczy.Takie firmy dają pracę całym rodzinom i generują często wysokie podatki.Nie widzę powodu by były traktowane inaczej niż inni gracze na rynku.Praca jaką wykonuje żona/mąż członek rodziny nie podlega wspólności majątkowej, gdyż nie mogą wykonywać jej wspólnie.Poza tym członkowie rodziny pracujący w takiej formie chcą funkcjonować na normalnych zasadach społecznych. i dlaczego tylko żona czy mąż?? Równie dobrze może być to osoba pozostająca we wspólnym pożyciu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!