« Powrót do artykułu

Podatki i sprawiedliwość. Podatnik musi mieć poczucie, iż jego ofiara czemukolwiek służy

Podnoszenie podatków to dla władzy ryzykowne działanie. Tysiąclecia doświadczeń nakazują więc zaordynowanie wpierw podatnikowi jakiegoś środka znieczulającego, żeby płacąc, miał poczucie, iż jego ofiara czemukolwiek służy.

pieniądze

żródło: ShutterStock

"Z problemem naturalnej niechęci wobec podnoszenia ciężaru danin publicznych zapewne wkrótce będzie musiał się zmierzyć gabinet premiera Morawieckiego."

statystyki

Komentarze (3)

 • podatnik(2018-05-27 19:52) Zgłoś naruszenie 10

  Jak patrzę na te premie dla rządzących, dla Misiewiczów, na te loty Casą pani Szydło, na te zarobki radnych w spółkach - to widzę, że moja podatki są wydawane racjonalnie i dla dobra Polaków! Niektórych...

  Odpowiedz
 • f(2018-05-28 07:55) Zgłoś naruszenie 00

  Zarobki europosłów i eurourzędników, którzy praktycznie nie odpowiadają za nic (a nawet nam szkodzą w imię doraźnych interesów politycznych), a zarabiają krocie. To woła o pomstę do nieba. To jakby ktoś wyrzucał w błoto pieniądze, które nam zabiera. Albo finansowanie antypolskiej propagandy w ramach jakichś subsydiów i grantów. Wystarczy popatrzyć ile nakręcono w ostatnim czasie antypolskich filmów (do których się dokładaliśmy) a ile filmów przedstawiających nas w dobrym świetle (tak jak to np. mają w zwyczaju Amerykanie, Rosjanie, Niemcy etc..etc...). Tych przykładów, w których czuje się zwyczajnie ograbiany przy pomocy podatków jest znacznie więcej.

  Odpowiedz
 • ?(2018-05-27 18:35) Zgłoś naruszenie 00

  „Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania oraz niektórych innych ustaw w celu zapewnienia gwarancji przestrzegania prawa do sprzeciwu sumienia”. - zgadnijcie podatnicy, jaka organizacja chce zapewnić wolność sumienia i komu tą ustawą? Kogo zaś zamordować zgodnie z prawem? Senat nasz, ten co obronił senatora Koguta i am utkwiła ustawa o obniżeniu pensji naszym p/osłom.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!