« Powrót do artykułu

Blokada konta na mocy ustawy o STIR. Co robić, gdy szef KAS okazał się nadgorliwy

Spółka EECTRA SA jest dużym producentem urządzeń elektronicznych. Na potrzeby działalności kupuje m.in. różnego rodzaju podzespoły elektroniczne, metale nieszlachetne, druty miedziane itp. Jednym słowem: funkcjonuje w tym obszarze gospodarki, który dla przedstawicieli administracji skarbowej jest w założeniu „na cenzurowanym”. Na domiar złego jakiś czas temu spółka zajęła się dodatkową działalnością w zakresie handlu sprzętem informatycznym i elektronicznym. Być może właśnie z tego powodu (a może ze względu na ryzykowne, przynajmniej niektóre, decyzje zarządu) spółką zainteresowały się organy podatkowe.

Karty płatnicze

żródło: ShutterStock

Od kilku lat podejmowane są intensywne działania prawodawcy, aparatu skarbowego, organów ścigania, mające służyć uszczelnieniu systemu podatkowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • dexter(2018-05-15 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Przeniesc sie do Czech czy Niemiec i nie miec problemow z blokowanie kont. Tam konta blokuje sad, a nie urzednik bez zadnej podstawy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!