« Powrót do artykułu

Biedronka, Tesco, Rossmann: Ministerstwo obala mit, że zagraniczne sieci nie płacą podatku w Polsce

Lista największych podatników CIT opublikowana właśnie przez Ministerstwo Finansów obala mit, że wszystkie duże zagraniczne sieci handlowe nie chcą wywiązywać się z obowiązków wobec polskiego fiskusa.

Biedronka, sklep

żródło: Materiały Prasowe

W 2016 r. z pierwszej dwudziestki największych sieci podatek CIT zapłaciła mniej więcej połowa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • ally(2018-05-09 10:16) Zgłoś naruszenie 142

  Podatek Biedry to 0,9% rocznych przychodów? No szał! Przy takim niskim zysku (tak wiadomo - podatkowym - niemniej jednak) i kosztach i wynikającej z tego marży normalnemu przedsiębiorcy nie opłaca się w ogóle ryzyka działalności podejmować. Gdyby cokolwiek poszło nie tak to zysk ich nie uratuje... chyba że ten "zysk" to tylko ściema dla fiskusa... Taki sam podatek jak Biedra płaci też 5 razy mniejszy Kaufland. Tylko tam to nie jest 0,9% przychodów. Dziwne? Jak to wytłumaczyć? Inwestycjami długoterminowymi rozliczanymi przez amortyzację? A może bzdurnymi opłatami licencyjnymi, kosztami zarządu z zagranicy i odsetkami płaconymi do grupy? Ech, nie chodzi o to żeby "płacić" chodzi o to żeby płacić "uczciwą część". Bo im bardziej każdy uczciwie zapłaci, tym mniej będą musieli zapłacić ci uczciwi, którzy teraz płacą.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • wilczek(2018-05-09 20:31) Zgłoś naruszenie 111

  1,5 % podatek obrotowy , dla wszystkich , bez żadnych ulg , wyłączeń . Było tak na początku lat 90 tych. Nie pamiętam samej wysokości podatku , ale było coś w okolicy która podałem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • AS(2019-03-26 11:28) Zgłoś naruszenie 20

  Fajnie, że wymieniliście kilka firm, które akurat płacą, ale tych nie płacąchych jest tyle, że mielibyście problem z zrobieniem listy. To, że kilka procent firm płaci jednak podatek nie oznacza wcale co wynika z waszego pseudo artykułu, że jest to reguła, co próbujecie na siłę udowodnić

  Odpowiedz
 • Wiesław(2019-12-12 11:15) Zgłoś naruszenie 00

  A przecietny Kowalski prowadzacy działalność i rozliczajcy się PIT płaci 17 %.Ja płacąc od obrotu np.te 0,9 to płaciłbym przynajmniej 4 x mniej niż dochodowy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!