« Powrót do artykułu

Czy produkcja noży survivalowych wyklucza zwolnienie podmiotowe?

Osoba fizyczna zamierza otworzyć działalność gospodarczą, w ramach której będzie wytwarzać noże survivalowe przeznaczone m.in. dla harcerzy i żołnierzy. Ostrza noży będą wykonane ze stali węglowej lub niskostopowej (ok. 55 proc. całego produktu), a rękojeść z micarty (włókna bawełnianego sprasowanego z żywicą fenolową) lub laminatu szklano-epoksydowego albo drewna, w zależności od modelu, co stanowi ok. 25 proc. całości produktu. Okładziny rękojeści przykręcone będą na śruby (4 proc.). Nóż będzie sprzedawany w komplecie z pochwą wykonaną z materiału o nazwie codura (polamid) – 10 proc., oraz tworzywa sztucznego PCV (6 proc.) lub skóry. Kod noży to 25.71.11.0 PKWiU. Wytwarzane przez podatnika noże nie są przeznaczone do codziennego domowego użytku. Służą raczej do przetrwania w dzikiej przyrodzie, np. do rąbania drewna na ognisko, ciosania kołków, filetowania ryby czy dzielenia mięsa. Noże nie są sztućcami, nie są posrebrzane ani platerowane. W skład noży nie będą wchodzić też żadne metale szlachetne. Czy wytwarzając takie noże survivalowe, podatnik będzie mógł korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

podatki biznes

żródło: ShutterStock

Wytwarzane noże nie są przeznaczone do codziennego domowego użytku, lecz służą raczej do przetrwania w dzikiej przyrodzie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!