« Powrót do artykułu

Co wolno fiskusowi? Legislacyjny chaos w ustawie o KAS

Od ponad roku istnieje przepis, który ma dwa odmienne brzmienia. Różnią się diametralnie, a dotyczą bardzo istotnej kwestii – co wolno Krajowej Administracji Skarbowej.

Jeden przepis, jeden numer, dwa różne brzmienia

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeden przepis, jeden numer, dwa różne brzmienia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • zibus(2018-04-11 20:47) Zgłoś naruszenie 140

  Powołanie Krajowej Administracji Skarbowej przez Maraiana Banasia miało z założenia jedynie utworzyc setki ciepłych posadek dla rodziny i znajomków pana Ministra a nie zwalczaniu przestępczości. Do uszczelnienia vatu czy paliw akcyzy itp wystarczyło zwyczajnie skierować podległe sobie słuzby do odpowiednicgh działan ,o które one same dopominały sie od wielu związki zwodowe celników i skarbowców wysłały tysiące pism do MF-u sygnalizujących naduzycia na miliardy złotych i proste sposoby na zwalczanie tego procederu =odpowiedx przez lata była jedna jest wszystko OK.A jak ktos za moocno sygnalizował to takiego delikwenta wyzucało sie z pracy pod zmyslonym pretekstem.

  Odpowiedz
 • woll77(2018-04-11 20:55) Zgłoś naruszenie 120

  Szef KAS-u Marian Banaś poprzez wprowadzenie rok temu reformy KAS za wiele setek milionów złotych z pieniędzy podatników wprowadził nieprawdopodobny chaos i bałagan w tym dziwacznym tworze tz połączeniu urzedników skarbowych z słuzba mundurową .To jakas totalna bzdura. Wyrzucił na bruk tysiące uczciwych pracowników i funkcjonariuszy od tak dla samej reformy, narażając budżet państwa w przyszłości na wielomiliardowe odszkodowanie jakie z pewnościa ci ludzie będa mieli zasadzone przes sądy. Tylko ,ze znów pójdzie to z kieszeni podatnika a nie z kieszeni pana Ministra Banasia!!

  Odpowiedz
 • ds(2018-04-11 09:38) Zgłoś naruszenie 102

  w każdej z ważniejszych ustaw jest chaos, gospodarczych, finansowych, podatkowych, ciągle się zmieniają, do czego to dąży? zabicia gospodarki?

  Odpowiedz
 • produkcja przepisów(2018-04-11 11:06) Zgłoś naruszenie 70

  Bałagan na każdym kroku. Ustawy pisane na kolanie, uchwalane na prędce, aby więcej, aby szybciej. To nie jest tworzenie prawa tylko PRODUKOWANIE ustaw, przy czym rozwój czy dobro kraju nie ma tu nic do rzeczy. Wszystko robione głównie pod doraźne cele polityczne, aby tylko "słupki" nie spadały...

  Odpowiedz
 • sada(2018-04-13 08:43) Zgłoś naruszenie 10

  urdel urdel wszędzie w pisie...chaos

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!