« Powrót do artykułu

Fiskus nie sprawdza bitcoinowców

Obecnie Krajowa Administracja Skarbowa nie prowadzi kontroli osób handlujących kryptowalutami – nieoficjalnie dowiedziała się redakcja DGP.

Bitcoin

żródło: ShutterStock

Dalsze kroki skarbówki zależą od wyników prac dwóch zespołów, które zajmują się problemem obrotu wirtualnymi pieniędzmi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • t5rr(2018-04-11 13:52) Zgłoś naruszenie 212

    "Obecnie"... Nie ma co się łudzić, po zaistniałych interpretacjach nikt już nie będzie pewien "polskiego prawa". Tysiące młodych Polaków, jak i branżowe firmy już nie uwierzą "sprawiedliwość" reprezentowanej przez was "macierzy". Premier - wraz ze swoją banksterką, zgodnie z planami, przepędził z kraju najbardziej innowacyjną gałąź gospodarki, która mogła dać Polsce ogromne profity. Ps. Pomyśleć, że od 2005 na was głosowałem...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Absurd(2018-04-13 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    To jest dokładnie tak, jakby od każdej transakcji na GPW, albo rynku Forex przywalić PCC. Przecież krypto walutami w praktyce handluje się na giełdzie dokładnie tak samo jak każdą inną walutą oraz każdym innym instrumentem finansowym. Nawet nie trzeba aktywnie uczestniczyć w handlu, żeby to zauważyć - to po prostu widać gołym okiem. Pytanie kto w ogóle wpadł na tak absurdalny pomysł, żeby krypto walutę potraktować jak prawo majątkowe w świetle podatku PCC? Pozostaje tylko nadzieja, że te zespoły powołane przez premiera jednak coś sensownego wymyślą.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!