« Powrót do artykułu

Ulga rehabilitacyjna: Odliczenie wydatków na auto po okazaniu orzeczenia

Fiskus może poprosić podatnika o okazanie orzeczenia o niepełnosprawności, a także dowodu własności (współwłasności) samochodu osobowego, by potwierdzić prawo do odliczania wydatków na to auto – wyjaśnił wiceminister finansów Paweł Gruza w odpowiedzi z 14 marca 2018 r. na interpelację poselską (nr 19709).

niewidomy, pies przewodnik

żródło: ShutterStock

Zarówno wydatki na psa asystującego, jak i na auto są limitowane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Teo(2018-03-26 17:42) Zgłoś naruszenie 30

    Kiedy coś się zmienia z tą ulga. To tylko pogoda dla bogaczy. Mój mąż po cięzkim wypadku samochodowym nie może prowadzić samochody, ja nigdy nie miałam prawa jazdy, gdyż w mojej młodości niewiele kobiet je miało. W związku z powyższym nie mamy samochodu. Żeby pojechać do lekarza, na jakieś zabiegi itp. musimy prosić kogoś by zawióżł i trzeba chociaż za benzynę. Niestety sąsiad czy inny znajomy nie wystawi rachunku. Na taxi nas nie stac, bo podlechanie do przyszpitalnych przychodni to ponad 40 zł w jedną stronę, w obie 100 zł.To przy emeryturze 1400 zl jest niemożliwe. Ta ulga odowuje to, że wiele ludzi robi sobie "niepełnosprawnośc" żeby uzskać tę ulgę. Siedza różnych specjalistów, żeby nazbierać kart choroby na komisję lekarską.O ile mniejsze byłyby kolejki do specjalistów. Poważnie chorzy ludzie nie są w stanie oblecie,ć tych kolejech do tego trzeba mieć zdrowie i spryt.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!