« Powrót do artykułu

Pożyczka czy darowizna? Budżet zarabia na kłótniach w rodzinie

Zięć, który przekonał sąd cywilny, że pieniądze od teściów nie były pożyczką, tylko darowizną, musi dopłacić różnicę w podatku – wynika z wyroku NSA.

złotówka, pieniądze, moneta, oszczędności

żródło: ShutterStock

– Skoro zgodnie z wyrokiem sądu powszechnego pieniądze nie są pożyczką, tylko darowizną, to w ten właśnie sposób powinny zostać opodatkowane – stwierdziła sędzia Aleksandra Dumas. Dodała, że skoro podatnik nie kwestionował tych ustaleń przed sądem cywilnym, to nie może teraz im zaprzeczać w postępowaniu podatkowym.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • HL3(2018-03-20 16:02) Zgłoś naruszenie 70

    No sorry, ale skoro wywalczył przed sądem, że to była jednak darowizna, to nie powinien mieć pretensji, że podatek wyższy. Zresztą, chyba lepiej zachować pieniądze, za cenę 5% podatku niż oddać całość.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2018-03-26 14:07) Zgłoś naruszenie 02

    Dlatego ja unikam zapożyczania się u rodziny, bo to niesie za sobą wiele potencjalnych problemów... Najlepszą opcją dla mnie są pożyczki, szybko, łatwo i bez komplikacji. Ja sprawdziłem https://wnet-pozyczka.pl i byłem bardzo zadowolony, spłaciłem w terminie, zero problemów. Gdybym miał jeszcze raz brać to tylko u nich

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!